13 Aralık 2019

Windows 10 K N KN ve Single Language Sürümleri Nelerdir?

windows
Windows 10 K N KN ve Single Language Sürümleri Nelerdir?
Windows 10, Windows 10 K, Windows 10 N, Windows 10 KN, Windows 10 Single Language versiyonları arasındaki farklar ile ilgili edinebildiğim bilgileri sizlere aktarmaya çalışacağım. Windows sitesinden windows 10 iso dosyasını indirmeye çalışırken karşıma çıkan beş seçenek ile kala kaldım. Bu seçenekler  Windows 10, Windows 10 N, Windows 10 K, Windows 10 KN, Windows 10 Single Language oldu. Hangi sürümü indireceğimi bilemediğim için araştırmaya karar verdim. Araştırmalarım sonucunda indirebileceğim 2 sürümün olduğunu öğrendim. Birincisi Windows 10 ikincisi ise Windows 10 Single Language sürümleri oldu. Windows 10 sürümünü kulanmak için windows'un sizlerin elinde olan herhangi bir lisans paketi olması yeterli.(Home, Pro vs.) Windows 10 Single Language sürümü için ise iso dosyası indirme aşamasında Türkçe seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Bu sürüm de dil değişikliği yapamazsınız. Türkiye ayağında bizi ilgilendiren kısımlar bu kadar.

Windows 10 K sürümleri Korean marketi için satışa sunulmuştur, içerisinde Korede anlaşmalı kurumların web sitelerinin kısayollarını barındırır.
Windows 10 N sürümleri Avrupa’da mevcuttur ve medya ile alakalı bazı özellikleri eksiktir. Bu sürüm de; Media Player, Groove Müzik, Movies & TV, Ses Kaydedici ve Skype bulunmamaktadır.
Windows’un KN sürümleri ise Kore’de mevcuttur. Windows KN sürümleri oluşturulurken Windows Media Player ve bununla ilgili multimedya özellikleri kaldırılmaktadır.

Yukarı da bahsi geçen bölgeler de yaşıyor olsanız bile, Windows’un bu sürümlerini satın almak ve kullanmak zorunda değilsiniz. Windows 10’un standart sürümünü kullanabilirsiniz.

Anlatımımız da bulunan eksik yerleri tamamlamak ve desteklemek için sizler de hemen aşağıda bulunan yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


- Makaleye yorum yaparsanız seviniriz. Az çok demeyelim boş geçmeyelim.

(*)Yorumlarınız onaylandıktan hemen sonra görünecektir.


altlogo