28 Ekim 2019

Adobe Photoshop CC ile Gif Kaydetmek

Adobe Photoshop
Adobe Photoshop CC
Photoshop artık ucundan kıyısından herkesin kullanmak için çabaladığı bir program oldu. Ne kadar iyi olursanız olun programı bir kenara bırakıp biraz ara verdiğiniz de bunu nasıl yapıyorduk diyebiliyorsunuz. Sorun şu ki ben de aynı sorun ile karşılaştım. Gif çalışmamı yaptım ve öylece kalakaldım. Nasıl kaydetmem gerekiyordu? Araştırdım fakat herkes aşağı da birazdan sizlere yazacağım seçeneklerden başka bir yol göstermiyorlardı.

- Dosya menüsü altın da Save for Web (Web için kaydet) seçeneğini seç çıkan ekranda kaydet butonuna bas ve çalışmanı nereye kaydetmek istiyorsan orayı seç ve kaydet.

Fakat bu seçenekler benim kullanmış olduğum photoshop (Adobe Photoshop CC) sürümün de yoktu. Benim için tek çıkış yolu kurcalama taktiği kullanarak bu sorunu çözmek olmuştu ve öyle de oldu. Çözüm yolunu bulup çalışmamı gif olarak başarı ile kaydetmeyi başardım.

Yapmanız gereken adımlara gelecek olur isek;

Dosya menüsüne tıklıyoruz. Dışa Aktar menüsü içerisin de hemen yan menü de açılan menü seçeneklerinden Web için kaydet (Eski)... menüsüne tıklıyoruz. Kısa yol tuşlarını kullanmak isterseniz Alt+Shift+Ctrl+S tuşlarını kullanarak giflerinizi kaydetme aşamasına geçebilirsiniz. Bu esna da ekranınız da ilk olarak Web için kaydet ekranı belirecek bu ekrandaki ayarları ben pek oynamadım ama siz deneyimli iseniz ayarları yaptıktan hemen sonra alt kısımdaki Kaydet butonuna basıyoruz ve karşımıza bu sefer Farklı kaydet ekranı çıkıyor. Çalışmamızı nereye kaydetmek istiyorsak orayı seçiyoruz ve Kaydet butonuna basarak kaydediyoruz.

Adobe Photoshop CC ile Gif çalışmamızı bu şekilde kaydetmiş olduk.

Anlatım ile ilgili eksikler var ise ya da bu konu ile ilgili sormak istediğiniz sorularınız varsa aşağı da bulunan yorum kısmını kullanabilir eksik anlatımları tamamlayabilir sorularınıza cevap alabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


- Makaleye yorum yaparsanız seviniriz. Az çok demeyelim boş geçmeyelim.

(*)Yorumlarınız onaylandıktan hemen sonra görünecektir.


altlogo