31 Ağustos 2019

Iptv Kanal Sıralama ( IPTV Extreme )

Iptv kanal sıralama ( IPTV Extreme )
Iptv kanal sıralama ( IPTV Extreme )
Burada iptv kanal listelerinizi nasıl istediğiniz gibi sıralama yapabileceğiniz anlatılacaktır. Bunu iptv extreme uygulamasıyla nasıl yapılacağını anlatacağım. Burada kanal sıralaması dışında kanal gruplarını gizleme gösterilecektir. Yani iptv kanal listelerinde bir sürü izlemediğiniz kanal grupları ve  çocuklarınızın görmesini istemediğiniz +18 kanalları oluyor bunları ana kanal listemizden çıkarabileceksiniz. Favori kanal  listesi oluşturarak kanalları normal tv kanal listesinde sıraladığınız gibi sıralayabileceksiniz.

IPTV Extreme kanal gruplarını sıralama ve gizleme:

Iptv exteme uygulamasına iptv listemizi yükledikten sonra kanalların olduğu ana sayfada sağ üstte bulunan 3 noktanın (1 ile gösterilen yer) üzerine dokunarak ayar listesini açıyoruz. Açılan listede “Grup Yönetimi” (2) yazan yeri seçiyoruz. Üstteki resimde en sağdaki  “Grup yönetimi” bölümü açılıyor. Kanal grupları listesinde kanal gruplarının karşısındaki yukarı aşağı tuşlarıyla o kanal grubunun sıralamasını değiştirebilirsiniz. İstediğiniz kanal grubunu başa alıp o kanal grubunun daha önlerde görünmesini sağlayabilirsiniz. Kanal gruplarının karşında örnek yukarıdaki resimde 3 ile işaretli yerdeki göz işaretinin olduğu yeri seçerek göz işaretinin üzerindeki çarpıyı kaldırdığınızda o kanal grubu ve içindeki kanallar kanal listenizde görünmeyecektir. Tüm işlemlerinizi tamamladıktan sonra 4 ile gösterilen yere “TAMAM” tıklayarak işlemimizi tamamlıyoruz. Kanal listemiz güncellenerek ayarladığımız gibi kanal grupları açılacaktır.

Iptv kanal sıralama ( IPTV Extreme )
Iptv kanal sıralama ( IPTV Extreme )
IPTV Extreme kanal sıralama:

Iptv kanal listesinde normal uydu kanal listesi kanal sıralaması gibi iptv kanal listesi içinde sıralama yapabilirsiniz. Bunun için ilk önce favori kanal listenizi oluşturmalısınız. Favori kanal listemizi oluşturmak için iptv kanal listesinde favoriye almak istediğimiz kanalın üstüne gelip uzunca basılı tutuyoruz. Hemen yanında ayar listesi çıkıyor. Bu listenin en sonunda yukarıda resimde 5 ile gösterilen ”Favorileri Ekle/Kaldır” yazan  yeri seçiyoruz.  Böylece o kanal favori kanal listesine ekleniyor. Bu işlemi favori listemize eklemek istediğimiz diğer kanallar içinde yapıyoruz. Birden çok iptv üyeliğiniz varsa onlardaki kanalları da favoriye ekleyin. Bu eklediğimiz kanallar aynı favori kanal listesinde görünecektir. Ayrı ayrı iptv kanal listesi gezmek zorunda kalmayacaksınız.  Böylece favori kanal listemizi oluşturmuş olacağız. Şimdi favori kanal listemizde kanal sıralaması yapacağız. Iptvextreme ana sayfasında sağ üstteki 3 noktaya tıklıyoruz. Açılan listeden “Grup Yönetimi” seçiyoruz ( En üstteki resim 1. ve 2. Adım ). Grup yönetimi bölümü açılıyor. “FAVOURİTES MANAGEMENT” (6) yazan yere giriş yapıyoruz. Favori kanal listesi açılacak ve yanlarında sıralamayı değiştirebileceğimiz yukarı aşağı tuşları (7) ve favori listemizden çıkaracağımız çöp kutusu resmi var. Yukarı aşağı tuşları yardımıyla kanalları istediğiniz sıraya alıyoruz. Favori listesinden çıkarmak istediklerinizi de o kanalın hemen yanındaki çöp kutusu resmine tıklayarak favori listemizden çıkarabiliyoruz. Tüm kanal sıralama ve favoriden çıkarma işlemlerini yaptıktan sonra “TAMAM” (8) seçerek yaptığımız işlemi kaydediyoruz. Ana sayfaya gelip kanal gruplarından favoriler kısmını seçerek kendi sıralamış olduğumuz kanal listemize ulaşıp rahatça izleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


- Makaleye yorum yaparsanız seviniriz. Az çok demeyelim boş geçmeyelim.

(*)Yorumlarınız onaylandıktan hemen sonra görünecektir.


altlogo