23 Ağustos 2019

Asus Zenfone Hard Reset

zenfone
Asus Zenfone Hard Reset
Hard reset işlemi telefonun kullanım koşullarını yerine getirememesi durumun da yapılan işlemdir. Genel de en son yüklü bulunan temiz android versiyonunun yeniden telefona yüklenmesi için yapılır. Telefonun yavaşlaması, ekran kilit kodunun unutulması vb. sebepler de de bu yönteme başvurulabilir. Tuş kombinasyonları ile hard reset yönetmi etkili bir yöntemdir. Daha kolay yönetemi olan "Sıfırla" veya "Fabrika verilerine sıfırla" seçenekleri de mevcuttur. "Ayarlar" menüsü içerisinden bu menülere ulaşabilirsiniz.

UYARI:
Bu işlemleri yapar iken cihaz şarj seviyenizin en az %50 civarların da dense de full olmasına dikkat edin! Ayrıca cihazınızın hafızasın da bulunan dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın! Ayrıca yapacağınız işlemler sonrası cihazınız da olaşabilecek maddi hasarlardan ve veri kayıplarından blogumuz, yazarlarımız sorumlu tutulamaz. Sorumluluk; sizlere yani kullanıcıya aittir. 

Telefonunuzun üzerin de bulunan tuşlar yardımı ile yapılan hard reset yöntemi nasıl yapılır sizler ile paylaşmak istiyorum.

Telefonunuzun sağ yanın da bulunan ses yükseltme tuşu ile birlikte kapatma/açma tuşuna basılı tutuyoruz. Telefonumuz titriyor ve Asus logosu ekranımıza gelir gelmez parmaklarımızı tuşlardan çekiyoruz ve Recovery ekranı karşımıza geliyor. Bu ekrandaki menüler de gezinmek için ses yükseltme ve ses azaltma tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu ekran da seçmemiz gereken menü ise "Recovery" olacak ses açma ses azaltma tuşları yardımı ile "Recovery" menüsüne geliyor ve telefon kapatma/açma tuşuna bir defa basıp onaylıyoruz. Telefonumuz yeniden başlıyor ve ekranınıza standart recovery ekranı geliyor bu ekran da ses açma ve ses azaltma tuşları yardımı ile "Wipe Data/Factory Reset" menüsü üzerine gelip telefon kapatma/açma tuşu ile onaylıyoruz. Bir sonraki ekran da birden çok menü göreceksiniz bu menüler arasından "Yes - Delete all user data" menüsüne yine ses açma ve ses azaltma tuşları yardımı ile gelip telefon kapatma/açma tuşu ile onaylıyoruz. Ekranımıza yine menü çıkarıyor ve bu menüler arasından "Reboot System Now" menüsüne yine ses açma ve ses azaltma tuşları yardımı ile gelip telefon kapatma/açma tuşu ile onaylıyoruz. Telefonumuz kapanıp açılıyor. Telefonumuzdaki veriler siliniyor ve telefonumuz kapanıp açılıyor ekranımıza artık son işlemlerimiz olacak Android kurulum ekranları geliyor. Bundan sonraki aşamaları sizler devam ediyorsunuz ve işlemler bitince telefonunuz artık kullanıma hazır.

Makale ile ilgili görüşlerinizi varsa sorularınızı hemen aşağı da bulunan yorum kısmından paylaşabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


- Makaleye yorum yaparsanız seviniriz. Az çok demeyelim boş geçmeyelim.

(*)Yorumlarınız onaylandıktan hemen sonra görünecektir.


altlogo