23 Haziran 2019

IPTV Extreme Kanal Gizleme - Kilitleme

IPTV Extreme Kanal Gizleme - Kilitleme
IPTV Extreme Kanal Gizleme - Kilitleme
Iptv Extreme uygulamasında kanal kilitleme veya gizleme yapabilirsiniz. Bunu çocuklarınızın açmasını istemediğiniz kanalları engellemek için  kanal kilitleyebilir veya yetişkin kanalları gizleyebilirsiniz. Kanal listesinde görünmesini istemediğiniz kanalları gizleyerek kanal listesinde görünmemesini de sağlayabilirsiniz.  

Kanal kilitlemek için şifre oluşturma:

Kanal kilitleme yaparak açılmasını istemediğiniz kanalların sadece şifreyi bilenler tarafından kanal açmasını sağlarsınız. Kanal kilitleme yapmak için ilk önce şifre oluşturmalısınız. Bunun için uygulama ana sayfada en üstte bulunan kilit simgesine(1) tıklıyoruz.  Pin oluşturmamızı isteyen pencere açılacak pencerenin sağ alt tarafındaki “EVET” (2) tıklıyoruz. “Yeni PIN’i Girin" yazan pencere açılacak “PIN Girin”(3) yazan yere tıklıyoruz. Telefon klavyesi açılacak 4 haneli kendinize ait ileride hatırlayacağınız şifreyi girin. “PIN Onaylayın”(4) yazan yere de aynı şekilde tekrar şifremizi giriyoruz. “TAMAM” tıklıyoruz. “PIN Kaydedildi” penceresi açılacak “OK” (5) tıklayarak şifre oluşturma işlemini sonlandırıyoruz. 

IPTV Extreme Kanal Gizleme - Kilitleme
IPTV Extreme Kanal Gizleme - Kilitleme
Kanal kilitleme:

Uygulama ana sayfasında en üstteki kilit(6) simgesine tıklıyoruz. Açılan pencerede “Kilitlemek için Bir Kanal Seç”(7) tıklıyoruz. Ardından “PIN Gir” ekranı açılıyor. Resimde 8 ile gösterilen alana oluşturduğumuz şifreyi giriyoruz. Sağ alttaki  “TAMAM”a tıklıyoruz. “Kilitlenecek Kanallar” listesi açılacak. Bu listeden kilitlemek istediğimiz kanalların karşısındaki kutucuklara tıklayarak işaretliyoruz(9). İstediğimiz kanalları işaretledikten sonra “TAMAM”(10) tıklayarak kilitleme işlemini  bitiriyoruz.  Uygulamayı kapatıp açtıktan sonra kilitlemiş olduğunuz kanalı açmak istediğinizde şifre isteyecektir. Şifreyi giriş yaparak izleyebilirsiniz. 

IPTV Extreme Kanal Gizleme - Kilitleme
IPTV Extreme Kanal Gizleme - Kilitleme

Kilitlemiş olduğunuz tüm kanallardaki şifreyi kaldırabilir sonra tekrar kilitleyebilirsiniz. Bunun için uygulama ana ekranında kilit(1) simgesine tıklayın açılan ekranda en üstte bulunan “Kanalları Kilitle/Kilit Aç”(7) tıklayın. Şimdi kilitlediğiniz tüm kanallardaki şifre kalmış bulunuyor.  Tekrar kilitlemek için aynı işlemi uygulayın. 

Kanal grubu kilitleme:

İptv kanal listenizde kanallar gruplar halindeyse (belgesel, dizi, film, yetişkin…) o gruptaki tüm kanalları kilitleyebilirsiniz. Uygulama ana ekranındaki kilit(1) simgesine tıklayın açılan ekranda “Kilitlemek için Bir Grup Seç”(2) tıklayın. Şifre ekranı açılacak şifrenizi(3) girin. “TAMAM” (4) tıklayın. “Kilitlenecek Gruplar” listesi açılacak kilitlemek istediğiniz grubun karşısındaki kutucuğa(5) tıklayarak işaretleyin. “TAMAM”(6) seçin. Uygulamayı kapatıp açın. Artık o kanal grubundaki tüm kanallar için şifre isteyecektir.

Kanal veya kanal grubu gizleme: 

Kanal gizlemek için ilk önce kanal veya kanal grubu kilitleme işlemi yapmalısınız. Bu işlemi yaptığınızda tüm kilitli kanalları veya grupları gizler. Bunu yetişkin kanal grup gizlemek veya kanal listesinde görmek istemediğiniz ülkelere ait kanal/kanal grupları için yapabilirsiniz. Uygulama ana sayfasında en üstteki kilit(1) simgesine tıklıyoruz. Açılan pencerede”Kilitli Kanal/Grupları Gizleme”(8) yazan yerin sol yanındaki kutucuğa tıklayarak işaretliyoruz. Uygulamadan çıkış yapıp tekrar giriş yaptığımızda kanallar gizlenmiş olacaktır. Gizliliği kaldırmak için için aynı işlemi yapıp kutucuktaki işareti kaldırmalısınız.  

2 yorum:


- Makaleye yorum yaparsanız seviniriz. Az çok demeyelim boş geçmeyelim.

(*)Yorumlarınız onaylandıktan hemen sonra görünecektir.


altlogo