24 Mayıs 2019

IPTV Extreme uygulaması EPG ( Elektronik Program Rehberi ) eklemek

IPTV Extreme uygulaması EPG ( Elektronik Program Rehberi ) eklemek
IPTV Extreme uygulaması EPG ( Elektronik Program Rehberi ) eklemek
İptv Extreme uygulamasında kanal listesinde her kanal isminin altında ve kanal açtığınızda alt taraftaki kanal bilgi barında kanal yayın bilgisi gösterilebilir. Bunun için Epg (Elektronik Program Rehberi) linkiniz olmalı. Bu linkiniz hangi kanal bilgilerini içeriyorsa sadece onları gösterecektir. Yüklemek için uygulama ana sayfasında sağ üst taraftaki 1 ile gösterilen üç noktaya tıklıyoruz. Menü açılacaktır. Menüde en üsteki 2 ile gösterilen "Ayarlar" sekmesine tıklıyoruz. Burada “EPG”  yazan başlığı buluyoruz. Bu başlık altında “EPG sağlayıcılarını yönet” (3) sekmesine tıklıyoruz. Açılan listede en üstte “EPG SAĞLAYICI EKLE” (4) sekmesine tıklayın.

IPTV Extreme uygulaması EPG ( Elektronik Program Rehberi ) eklemek
IPTV Extreme uygulaması EPG ( Elektronik Program Rehberi ) eklemek
Yeni bir ekran açılacak buraya epg bilgilerini gireceğiz. En üsteki 5 ile gösterilen yere epg için herhangi bir isim giriyoruz. 6 numara ile gösterilen yere eğer belirli bir kanal için epg ekleyeceksek o kanalın linkini giriyoruz. Birden fazla kanal bilgisi içeren link gireceksek burayı boş bırakıyoruz. 7 ile gösterilen yere epg linkimizi yazıyoruz. Sağ alt taraftaki “TAMAM” (8) seçiyoruz. Bir uyarı ekranı açılacak burada “OK” (9) tıklıyoruz. Resimde sağdaki ekranda olduğu gibi epg yayın akışı içeren tüm kanallar bu şekilde olacaktır. Kanal isminin altında yayın ismi, süresi ve süreyi gösteren çubuk olacaktır. Aynı bilgiler açtığınız kanalın alt bilgi barında da görünecektir. 

Ayarlar “EPG”  başlığı altındaki bazı özellikleri ayarlama:

EPG’yi Göster - Bu sekmede kutucuğu tıklayarak işaretlerseniz kanallardaki bilgi barında epg gösterilir kutucuktaki işareti kaldırırsanız buralarda epg gösterilmez.

EPG kaynağı - Eklediğimiz epg’ler ve uygulamada hazır epg’ler listelenir. İstediğiniz epg’yi seçip yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

EPG sağlayıcılarını yönet - Bu kısımdan yukarıda anlatıldığı gibi epg kaynağı yükleyebilir, düzenleyebilir ve silebilirsiniz. Düzenleyip silmek için bu sekmeye giriş yapıp açılan listede yüklü epg’lerden silinecek veya düzenlenecek olanın üstüne uzunca basılı tutun düzenle ve sil seçenekleri açılacak buradan sili seçip kaldırabilir veya düzenle deyip gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

EPG’yi otomatik indir - Buradaki kutucuğa tıklayarak işaretlerseniz epg güncel olmadığında otomatik olarak indirecektir.
Güncelleme sıklığı - Epg listesinin kaç saatte bir güncellenmesi gerektiğini ayarlayabilirsiniz.

EPG’yi kaydır - Epg gerçek zamanlı değilse dakika cinsinden kaydırma yaparak ayarlamanızı sağlar.

EPG saat dilimini seçin - Epg sizin izlediğiniz saatten ilerisini yada gerisini gösteriyorsa saat dilimi fakından dolayıdır. Bu sekmeye giriş yaparak açılan saat seçeneklerinden uygun olanı seçin.   

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


- Makaleye yorum yaparsanız seviniriz. Az çok demeyelim boş geçmeyelim.

(*)Yorumlarınız onaylandıktan hemen sonra görünecektir.


altlogo