31 Mart 2019

SSİPTV ile İptv İzlemek

SSİPTV ile İptv İzlemek
SSİPTV ile İptv İzlemek
Bazı smart televizyon modellerinde ssiptv uygulaması bulunmaktadır. Bu iptv uygulamasıyla internete bağlanan smart televizyonlarda iptv izlenebilmektedir. Bu televizyonlardan bazıları  Vestel, Lg, Samsung , Sony ve Philips…
Buradaki anlatım Vestel smart televizyonlar için yapılmıştır ama ssiptv uygulaması olan tüm televizyonlarda da mantık aynıdır.

İlk önce smart televizyonumuzda ssiptv uygulamasını açıyoruz. Yukarıda soldaki resimdeki ekran bizi karşılıyor. Burada sağ üst taraftaki 1 ile işaretlenmiş dişli çark resmine kumandamızın sağ sol yukarı aşağı tuşları yardımıyla üzerine gelip ok tuşuna sağ sol yukarı aşağı tuşlarının ortasındaki tuşa basıyoruz. Bu sefer sağdaki resim karşılıyor. Bu ekranda 2 ile işaretlenmiş “Get code” yazan yere kumandamızdaki yön tuşları ile üzerine gelip ok tuşuna basıyoruz. Sonra uygulama bize 3 ile işaretlemiş kutucuğa bir kod veriyor.  Bu kod ile ssiptv internet sitesine girip televizyonumuza iptv listemizi yükleyeceğiz.

SSİPTV ile İptv İzlemek
SSİPTV ile İptv İzlemek

Şimdi bilgisayar, tablet veya telefonumuzdan internete giriyoruz. Herhangi bir tarayıcıda      ss-iptv.com internet sitesine giriyoruz.  Yukarıda soldaki resimdeki site açılacak. Burda ilk önce yukarıdaki menüden 5 ile işaretli “FOR USERS” yazan yere tıklıyoruz. Alt menü açılacak en alttaki 6 ile gösterilen  “Playlist editör” yazan yere tıklıyoruz. Yeni bir ekran açılacak sağdaki resimdeki gibi burada 7 ile işaretli yere televizyonumuzda ssiptv uygulamasında en üstteki resimde 3 ile gösterilen yerdeki almış olduğumuz kodu yazıyoruz. Hemen yan tarafındaki 8 numaralı yerde “ADD DEVICE” yazan butona tıklıyoruz.

SSİPTV ile İptv İzlemek
SSİPTV ile İptv İzlemek
Şimdi internet sitesinden televizyonumuza bağlanmış olduk. 9 ile işaretli olan “External Playlists” yazan yere tıklıyoruz . Alt tarafında menü açılacak. 10 ile işaretli “ADD İTEM” yazan yeri seçiyoruz. Yeni bir pencere açılacak buraya iptv bilgilerimiz gireceğiz. En üstte “Displayed Name” yazan yerin yanındaki kutucuğa 11 ile işaretli olan ”İtem 1” yazan  yere iptv listemiz için vereceğimiz herhangi bir isim yazıyoruz. Altındaki kısımda “Source” yazan yerin yanındaki kutucuğa 12 ile işaretli olan “Enter URL” yazan yere iptv liste linkimizi veya kanal linkimizi yapıştırıyoruz. En alttaki 13 ile işaretli olan “OK” yazan butona tıklıyoruz.  Aşağıda resimdeki 14 numara ile gösterilen satırda yüklediğimiz iptv gösteriliyor. 15 numara ile gösterilen “SAVE” butonuna tıklayıp yüklediğimiz listeyi kaydediyoruz.   

SSİPTV ile İptv İzlemek
SSİPTV ile İptv İzlemek
Ssiptv internet sitesindeki işimiz bitti. Şimdi tevizyonumuzda ssiptv uygulaması ana ekranında en üstte soldaki resimde 4 ile gösterilen yere tıklayıp yüklediğimiz listenin televizyona yüklenmesini sağlıyoruz. Bu ekranda iptvmize vermiş olduğumuz isimle bir kutucuk çıkıyor. Bu kutucuğa tıkladığınızda yüklediğimiz kanallar çıkıyor ve istediğimiz kanalı seçip izleyebiliyorsunuz. 

M3U dosyası eklemek

Yukarıda resimlerdeki 8. Adımdan sonra “External Playlists” yerine “My Playlist” tıklıyoruz. Hemen alt tarafındaki “Open” tıklıyoruz. Yeni bir pencere açılıyor. Bu pencereden m3u dosyanız bilgisayarınızda nerede kayıtlı ise oradan bulup seçiyoruz. Pencerenin sağ alt tarafındaki “Aç” tıklıyoruz. Sonra “Save” tıklıyoruz. Şimdi televizyondan ssiptv uygulamasından listemizi yeniliyoruz.

Kısa özet adım adım iptv linki yükleme 

Televizyonda yapılacak
1- Televizyonda smat tv kısmına gir. 
2- Ssiptv aç. 
3- Ayarlara gir.
4- Açılan ekranda get kod yazan yere tıkla
5- Çıkan kodu bir yere not et

Bilgisayarda yapılacak
6- İnternet tarayıcıda “ss-iptv.com”  internet sitesine gir.
7- “FOR USERS” yazan yere tıkla
8- Hemen altında açılan menüden “Playlist editör” tıkla
9- “ADD DEVICE” yazan yerin yanındaki kutucuğa not aldığımız kodu gir
10- “ADD DEVICE” tıkla
11- “External Playlists” tıkla
12- “ADD İTEM” tıkla
13- “Displayed Name” kısmına istediğiniz bir isim yazın.
14- “Source” yazan yerin yanındaki kutucuğa linkinizi yapıştırın.
15- “OK” tıklayın.
16- “SAVE” tıklayın.

Televizyonda yapılacak
17- Televizyonda ssiptv uygulamasında liste yenileme tuşuna basıyoruz.
(En üstteki resimde 4 ile gösterilen kutucuktaki buton) 3 yorum:

 1. HARİKASIN BU KADAR NET ANCAK BU KADAR OLABİLİRDİ

  YanıtlaSil
 2. Yorum var link yok bu me ya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba burada sadece uygulamanın nasıl kullanıldığı anlatılmaktadır. Uygulama smart tv lerde yüklü olarak gelmektedir. İptv izlemek için link internette satış yapan yerlerden alabilirsiniz. Burda iptv link paylaşım yapılmamaktadır.

   Sil


- Makaleye yorum yaparsanız seviniriz. Az çok demeyelim boş geçmeyelim.

(*)Yorumlarınız onaylandıktan hemen sonra görünecektir.


altlogo