12 Ocak 2019

Perfect Player Uygulaması ile IPTV İzlemek

perfect player iptv res1
Perfect Player Uygulaması ile IPTV İzlemek
Cep telefonu, tablet ve android box cihazlarınız ile iptv izlememizi sağlayan uygulamalardan perfect player uygulaması ile nasıl giriş yapıp izleyeceğimizi ve bazı ayarlar ne işe yarıyor bunları bu yazımızda anlatmaya çalışacağım.

İlk önce uygulamayı indirmek için android cihazımızda google play store’a giriyoruz. Arama kısmına perfect player yazıyoruz. Geliştiricisi Niklabs Software olan mavi logolu Perfect Player IPTV yazan uygulamayı yükle deyip uygulamayı telefon, tablet ya da android boxımıza yüklüyoruz.

Uygulamayı başlatıyoruz. Yukarıda soldaki resimdeki gibi açılış ekranı karşılıyor. Üst kısımdaki menüden en sağdaki dişli çark resmi olan kutucuğa tıklayarak ayarlar kısmına gidiyoruz.

Ayarlar da  iptv player ile ilgili oynatıcı ayarları ve iptv linklerini ekleyebileceğimiz kısım açılıyor.
- Genel kısmında iptv,  epg ve logo linklerini girebileceğimiz kısım açılıyor.
- Arayüz kısmında dil seçeneği, tema, açılışta otomatik başlatma ve saat gibi ayarlar yapılmakta.
- Oynatıcı kısmında video çözücü, ses seviye ayarları ve kumanda sağ/sol tuş ses aktif etme yer alıyor.
- Gelişmiş kısmında; yayın akışı seçme modu, kanal yönetim modu,  logo indirme modu gibi mod aktifleştirmeleri var.
- Varsayılan kısmında; ayar, yedek alma ve yükleme yer almakta.

perfect player iptv res2
Perfect Player Uygulaması ile IPTV İzlemek
İptv yüklemek için 2 yol bulunmakta

1. Yol – İptv link yoluyla
2. Yol – “m3u” dosyası yoluyla

1. yol - İptv listesi eklemek için ayarlarda “Genel” kısmına giriyoruz ve yukarıdaki resimdeki sol taraftaki ekran açılıyor. Burada oynatma listesini seçiyoruz. Bu sefer yukarıdaki resimdeki sağ taraftaki ekran açılıyor. Açmak istediğimiz iptv liste linkini veya iptv linkini “Url veya dosya” yazan yere yapıştırıyoruz.  İsterseniz “İsim” kısmına iptv liste adı ya da kanal adı veya istediğiniz herhangi bir şey yazabilirsiniz. İşlemi “Tamam” diyerek bitiriyoruz. Ayarlar menüsünden çıktığınızda ana ekranda sağ üst köşede kanal yükleme barı çıkıyor ve kanallar yükleniyor.

2. yol - İptv listesi eklemek için ayarlarda “Genel” kısmına giriyoruz ve yukarıdaki resimdeki solda yer alan ekran açılıyor. Burada oynatma listesini seçiyoruz. Bu sefer sağdaki ekran açılıyor. Açmak istediğimiz m3u dosyasını seçmek için “url veya dosya” yazan yerin yanındaki dosya resmine tıklıyoruz.  Açılan yerden m3u dosyamızı cihazda kayıtlı yerden seçiyoruz. Önceden “Url veya dosya” yazan yerde m3u dosyamızın cihazda kayıtlı olduğu yol yazıyor. Hemen alt tarafındaki  “İsim” kısmına iptv liste adı ya da kanal adı veya istediğiniz herhangi bir şey yazabilirsiniz. İşlemi “Tamam” diyerek bitiriyoruz. Ayarlar menüsünden çıktığınızda ana ekranda sağ üst köşede kanal yükleme barı çıkıyor ve kanallar yükleniyor.

Bu şekilde birden fazla iptv listesi ekleyebilirsiniz.

Ayrıca uygulama üzerinden yapılan bir ayarla android box cihazınızı açtığınızda bu uygulamanın hemen açılmasını sağlayan seçenek mevcut.  Bunun için “Ayarlar => Arayüz => Açılışta otomatik başlatma” seçeneğinin yanındaki kutucuğu işaretleyin. Bu şekilde her cihazı açtığınızda uygulama direkt açılacak kanal listesi hazır duruma geçecektir. Size kalan kanal seçip izlemek olacaktır.

Android box cihazlarında kumandadan sağ/sol tuşlarla ses kontrol etmek için şu ayarı yapmalısınız. “Ayarlar => Arayüz => Oynatıcı => Sol/sağ tuşlarla ses seviyesini değiştiri seçin.

Eğer uygulamaya yüklediğiniz tüm kanallarda görüntü olup ses gelmiyorsa,  tam tersi ses gelip görüntü gelmiyorsa veya tüm kanallarda görüntüde mozaiklenme olup oynatmıyorsa  “Ayarlar => Arayüz => Oynatıcı => Dekoder” kısmına gelip oradaki ayarlardan hangisi cihazınızda sıkıntı oluşturmuyorsa onu bulmalısınız.

İyi Seyirler


Bu makale ile bağlantılı konuya gitmek için;

Perfect Player da Kanal Yayın Akışı ( EPG ) Yüklemek2 yorum:

 1. film kanallarindan ses cikmiyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uygulamadaki seçili dekoder filmlerin ses codecini desteklemiyordur. Bazen burada seçili farklı dekoder görüntünü donarak ilerlemesine neden oluyor.
   Bunun için Ayarlar>Oynatıcı>Dekoder> adımını uygulayın. Çıkan seçenekleri tek tek deneyin.

   Sil


- Makaleye yorum yaparsanız seviniriz. Az çok demeyelim boş geçmeyelim.

(*)Yorumlarınız onaylandıktan hemen sonra görünecektir.


altlogo