15 Ocak 2019

Perfect Player da Kanal Yayın Akışı ( EPG ) Yüklemek

perfect player
Perfect Player da Kanal Yayın Akışı ( EPG ) Yüklemek

Epg yüklemek için ana ekranda en sağda dişli çark simgesiyle görüntülenen menü tuşuna basıyoruz.  Açılan menüde “Genel” sekmesine tıklıyoruz.

perfect player epg
Perfect Player da Kanal Yayın Akışı ( EPG ) Yüklemek

Bura da ıptv listesi eklediğimiz menü geliyor.  Epg yazan menüye giriş yapıyoruz.  Açılan ekran da üstteki kısma “Url veya dosya” yazan yere epg linki yazıyoruz ya da kopyaladığınız linki yapıştırıyoruz.

Eğer link olarak değil de dosya olarak eklemek isterseniz “Url veya dosya” yazan yerin yanındaki dosya resmine tıklıyoruz. Açılan ekran da dosyamız cihazımız da nerede ise o bölüme gidip dosyamızı seçiyoruz. “Url veya dosya” yazan yerde cihazımızdaki dosyayı seçtiğimiz yol gözükecektir. Daha sonra epg linkimiz ya da dosyamız hangi uzantılıysa (xmltv ve ya jtv) epg linkini eklediğimiz yerin bir altındaki kısımdan onu seçiyoruz.  Bir altındaki “Mevcut tarihte bilgi yoksa indir” kısmına tıklayarak açılan seçenekler de epg yayın akışının ne zaman güncellenmesi gerektiğini seçebilirsiniz. Uğraşmak istemiyorsanız bu ayarda bırakarak otomatik programın kendisinin çalışmasını sağlayabilirsiniz. “Tamam” tuşuna basarak işlemi tamamlayın ana ekrana çıkış yaptığınız da program otomatik olarak epg yayın akışını ekleyecektir.  Eklediğimiz iptv kanalların da kanalı açtığımız da alttaki bilgi barında o an daki kanalın epg yayın akışı bilgisi görünecektir.


Bu makale ile bağlantılı konuya gitmek için;

Perfect Player Uygulaması ile IPTV İzlemek
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


- Makaleye yorum yaparsanız seviniriz. Az çok demeyelim boş geçmeyelim.

(*)Yorumlarınız onaylandıktan hemen sonra görünecektir.


altlogo