4 Ocak 2017

Samsung S4 Hard Reset

Samsung Hard Reset
Samsung S4 Hard Reset


Samsung S4 GT-I9500 telefonunuz herhangi bir sebepten dolayı hata vermeye başladıysa ya da telefonunuz da genel bir yazılımsal temizlik yapmak istiyorsanız hard reset yapma zamanı gelmiştir.

UYARI: Hafıza kartınız varsa verilerinizin silinmesi gibi bir tehlike yaşamamak için hafıza kartınızı çıkarınız.
Hard reset işlemiyle berarber telefonunuzun dahili hafızasındaki tüm sizin yüklediğiniz uygulamalarınız, fotoğraflarınız, müzikleriniz, belge, dosya vb verileriniz silinecektir.
Bu işlem sonrasında telefonunuzun kullanılmaz hale gelme riski vardır. Telefonunuz da oluşabilecek sorunların sorumluluğu kullanıcıya aittir. Tarafımızca hiçbir sorumluluk kabul edilmemektedir.


- İlk önce telefonumuzu kapatıyoruz.
- Telefonumuzun ses açma + home tuşu + kapatma tuşlarına aynı anda basıyoruz. Ekran da android simgesi ve yazılar gelene kadar devamlı basılı tutuyoruz. Bu ekran gelince hemen bırakıyoruz.
- En üstteki mavi yazılardan wipe data/factoring reset yazısını seçmek için ses kısma tuşuyla mavi seriti wipe data/factoring reset yazısı üzerine getiriyoruz.
- Kapatma tuşuna bir kere basıyoruz. Açılan ekranda bir adet "yes - delete all user data" yazısı var ses kısma tuşuyla mavi şeriti bu yazı üzerine getiriyoruz.
- Kapatma tuşuna yine bir kere basarak resetleme işlemini başlatmış oluyoruz.
- İşlem bitince ilk ekrana tekrar dönüyor. Mavi şerit reboot system now yazısı üzerinde oluyor direkt kapatma tuşuna bir kere basarak cihazımızı yeniden başlatmış oluyoruz.
- Telefonumuz açıldığında fabrikasyon çıkışlı gibi olacaktır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


- Makaleye yorum yaparsanız seviniriz. Az çok demeyelim boş geçmeyelim.

(*)Yorumlarınız onaylandıktan hemen sonra görünecektir.


altlogo